میانبرها

 

تجمع دانشگاهیان واحد گرمسار در محکومیت اهانت به پیامبرمکرم اسلام

تجمع دانشگاهیان واحد گرمسار در محکومیت اهانت به پیامبرمکرم اسلام (ص)

در پی اهانت روزنامه فرانسوی شارلی آبدو به گوهر و دردانه آفرینش و رسول مهربانی‌ها نبی مکرم اسلام خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص)، دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحدگرمسار با تجمع مقابل مسجد امام جعفر صادق (ع) واحد گرمسار و با سر دادن شعارهایی از قبیل «محمد محمد رسول مهربانی» «محمد محمد رحمت جاودانی»، «لبیک یا محمد» «فریاد یا محمدا» «مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر فرانسه و مرگ بر انگلیس» و با در دست داشتن پلاکارد و تراکت‌هایی، انزجار خود را از این حرکت ضد ادیان توحیدی نشان دادند

در بخشی از بیانیه دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار در محکومیت اهانت به پیامبر اکرم (ص) که در این تجمع قرائت شد آمده است: امروز تمام جهان اسلام از اهانت غربی‌ها به پیامبر عظیم‌الشأن اسلام خشمگین‌اند و موج نفرت و انزجار از اهانت مجله فرانسوی که دولتمردان غربی از آن حمایت کرده‌اند همه جا را فرا گرفته است. حتی هنگامی که پاپ اعظم شجاعانه این کار را نهی می‌کند حرف او را کنار گذاشته و می‌گویند ما به توهین خود ادامه می‌دهیم

دنیا بداند هر روز، روز پیامبرعظیم الشان اسلام است و ما و جوانان مسلمان چون صاعقه‌ای بر نابودی کفار صهیونیسم کمر به همت بسته‌ایم. این اعمال ابلیسی نشانی از ضعف شیاطین است و آزادیخواهان جهان باید در برابر این هجمه دینی بر سکوت خود خاتمه دهند و علمای همه مذاهب وادیان نسبت به محکومیت این جنایت و رسوایی سرسپردگان کفر فریاد برائت و محکومیت سردهند

ما دانشگاهیان با اعلام انزجار و محکوم نمودن اقدام حق ستیزان و دین ستیزان عالم که در چهرۀ رهبران غرب و گردانندگان سیاست‌های استکباری در جهان تجلی نموده‌اند، به آنان هشدار می‌دهیم اقدامات شنیع و غیر انسانی، در اهانت به اسلام و پیامبر رحمت، روز مرگ استکبار و صهیونیسم بین الملل را جلو انداخته و زمینه ساز نابودی سریع آنان خواهد گردید. در پایان این تجمع دانشگاهیان در مزار دو شهید گمنام واحد گرمسار حاضر و با قرائت فاتحه با آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تجدید پیمان کردند

 

سالروز ولادت امام حسن عسكري عليه السلام مبارک باد

http://ahlolbait.com/files/field/image/027.jpg

سالروز ولادت امام حسن عسكري عليه السلام مبارک باد

سالروز ولادت با سعادت امام يازدهم حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) را به تمامى شيعيان جهان تبريك عرض نموده، اميدواريم خداوند متعال توفيق پيروى آن امام همام را به همه ما عنايت فرموده ودر فرج فرزند بزرگوارش حضرت مهدى (عليه السلام) تعجيل فرمايد

حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) در سال 232 هجرى قمرى در روز هشتم ماه ربيع الثانى در شهر مدينه به دنيا آمد، پدر آن حضرت امام بزرگوار حضرت هادى، ومادرش خانمى به نام حديثه بود. نام ايشان حسن، وكنيه آن بزرگوار ابو محمّد واز القاب ايشان زكى و عسكرى است.
آنچه از صفات بزرگ وفضائل كه لازمه امامت است در آن حضرت جمع بود، يعنى: در علم، وزهد، كامل بودن در عقل وخرد، عصمت، شجاعت، كرم وبزرگوارى از تمام مردم زمان خود برتر بود، وعلاوه بر نصوص كه از پيامبر(صلى الله عليه وآله) وامامان گذشته در باره امامت آن حضرت وارد شده بود، حضرت امام هادى (عليه السلام) يعنى پدر بزرگوارشان نيز تصريح به امامت آن جناب فرمودند، ودر روايتى كه مرحوم شيخ مفيد (رحمه الله) در كتاب گرانقدر ارشاد نقل كرده است، حضرت امام هادى (عليه السلام) چهار ماه قبل از شهادت امام عسكرى (عليه السلام) را وصىّ خود قرارداد، وبه امامت آن حضرت تصريح كرده وگروهى از دوستان و شيعيان را بر اين امر گواه گرفت.
آن حضرت در ميان مردم وبزرگان وحتّى افراد مخالف از احترام خاصى برخوردار بود، به حدّى كه حتى ناخواسته آن حضرت را احترام مى كردند. در اينجا به همين مناسبت وبراى آنكه فضل آن بزرگوار براى خواننده عزيز معلوم شود، داستانى را كه مرحوم شيخ مفيد (رحمه الله)در كتاب ارشاد نقل كرده است مى آوريم.
مرحوم شيخ مفيد (رحمه الله) از ابن قولويه نقل كرده است كه: احمد بن عبيدالله بن خاقان متصدى املاك وخراج شهر قم بود كه از طرف بنى عباس به اين كار گماشته شده بود، پس روزى نام علويان و مذهب آنان، در مجلس او برده شد و او مردى بود كه با اهل بيت دشمنى بسيار داشت. در عين حال گفت:
من مردى از علويان مانند حسن بن على «حضرت امام عسكرى» در وقار وآرامش وعفّت وپاكدامنى وبزرگوارى در نزد خاندان خود نديده ونشناخته ام، به طورى كه همه فاميل او را بر سالمندان وبرزگان خود مقدّم مى داشتند، همچنين همه سران لشگر ووزراء وعموم مردم او را بر سايرين مقدم داشته احترام مى كردند.
روزى پدرم براى ديدار با مردم نشسته بود، ومن بالاى سر او ايستاده بودم، ناگاه در بانان آمده وگفتند: ابو محمّد ابن الرضا بر در خانه است، پدرم به آواز بلند گفت: اجازه اش دهيد تا وارد شود.
من از آنچه از ايشان شنيدم واز جرأت آنان كه نام مردى را در حضور پدرم با كنيه نام بردند متعجب شدم، با آنكه جز خليفه يا وليعهد، يا كسى را كه سلطان دستور داده بود نزد پدرم، با كنيه نام نمى بردند.
پس ديدم مردى گندمگون، خوش اندام، خوش صورت، جوان، باجلالت و هيبتى نيكو وارد شد. چون چشم پدرم به او افتاد، از جا برخاست وچند قدم به سوى او رفت، ومن به ياد ندارم با هيچ يك از بنى هاشم و افسران و برزگان چنين رفتارى كرده باشد، چون به او نزديك شد او را در آغوش كشيده صورت وسينه او را بوسيد، و دست او را گرفته بر مسند خود كه روى آن مى نشست نشانيد، و در كنار او نشسته رو به او كرد وبا او به گفتگو پرداخت.
در ضمن سخنان به آن حضرت مى گفت: قربانت شوم، فدايت شوم، ومن همچنان از آنچه مى ديدم در تعجب بودم، در اين هنگام دربانان آمدند، وخبر از ورود «موفق» برادر خليفه دادند، امّا پدرم همچنان سر گرم گفتگو با امام عسكرى (عليه السلام) بود اعتنايى به آنچه دربانان گفته بودند نكرد، تا زمانى كه غلامان ونوكران برادر خليفه آمدند، پدرم در اين حال آن حضرت را بااحترام وعزت هر چه تمام تر بدرقه كرد، وبه طورى كه موفّق آن حضرت را نبيند او را در آغوش كشيده وبا آن حضرت خداحافظى كرده وآن بزرگوار رفتند. من كه همچنان متعجب بودم به نوكران گفتم: واى بر شما اين چه كسى بود كه شما وپدرم او را اين چنين احترام نموديد؟ گفتند: اين شخص مردى علوى است به نام حسن بن على ومعروف به ابن الرضا، من همچنان در تعجب بودم تا آنكه شب شد، ورسم پدرم آن بود كه شبها بعد از نماز گزارش كارهاى روزانه را تنظيم مى كرد، چون نماز را خواند در برابر او نشستم، گفت: اى احمد كارى دارى؟
گفتم: آرى، اگر اجازه دهى پرسش كنم، گفت: اجازه ات دادم، گفتم: پدر جان اين مردى كه امروز به اينجا آمد وتو به او مى گفتى: پدر ومادرم فداى تو، وآنچنان او را احترام كردى كه بود؟
گفت: پسر جان اين امام وپيشواى رافضيان حسن بن على معروف به ابن الرضا است، سپس كمى سكوت كرده ومن نيز ساكت بودم، آنگاه گفت: پسر جان! اگر خلافت و زمامدارى از خاندان بنى العباس بيرون رود، هيچ كس از بنى هاشم غير او شايسته خلافت نيست، واين به خاطر برترى وفضل وپاكدامنى وپارسايى وزهد وعبادت وخوش خلقى وشايستگى اوست، واگر پدرش را ديده بودى مردى بود خردمند وهوشيار ودانشمند.
احمد مى گويد: من كه اين سخنان را از پدرم شنيدم وآن رفتار را باامام عسكرى (عليه السلام) از او ديدم دچار حيرت وخشم وسرگردانى شدم، بعد از آن تصميم گرفتم كه خود در اين باره تحقيق كنم، به دنبال اين تصميم از افراد مختلف راجع به او پرسيدم، از هيچ يك از بنى هاشم، وسركردگان ونويسندگان وقاضيان وفقهاء وديگر مردم نپرسيدم جز آنكه همه به فضل وكمال او اعتراف كرده او را مردى محترم شمردند، از اين رو مقام وشخصيت او در نظرم بزرگ شد، زيرا ديدم دوست ودشمن او را به نيكى ياد كرده تمجيد وستايش مى كنند.
آن بزرگوار همانند پدران گرامى خويش از چنان اخلاق ورفتار والائى برخوردار بود كه دشمنان نيز تحت تأثير اخلاقش قرار مى گرفتند، به عنوان مثال آن حضرت را به زندانبانى به نام على بن اوتاش سپردند، اين شخص به شدّت باخاندان پيامبر دشمنى مىوزريد، وبا آل ابى طالب با شدت وخشونت رفتار مى كرد، وقتى آن حضرت را به زندان او فرستاند به او گفتند: با او چنين وچار رفتار كن، بيش از يك روز نگذشته بود كه آنچنان در مقابل امام (عليه السلام)تواضع مى كرد كه گونه بر خاك مى گذشت، وسر بزير انداخته به آن بزرگوار نگاه نمى كرد، وهنگامى كه آن حضرت از زندان او بيرون رفت اين شخص از بهترين شيعيان شده بود، واين بواسطه جلالت ومهابت واخلاق امام عسكرى (عليه السلام) بود.
آن حضرت همانند پدران بزرگوارش داراى كرامات ومعجزايى نيز بوده اند كه مورخان نقل كرده اند وما در اينجا فقط به ذكر دو مورد مى پردازيم.
اول: شخصى مى گويد: سر راه امام عسكرى (عليه السلام) نشستم، وقتى آن حضرت رسيد از تنگدستى خويش به آن بزرگوار شكايت كردم وقسم خوردم كه نه درهم ودينارى دارم ونه غذاى صبح وشام، آن حضرت فرمود: آيا به دروغ سوگند مى خورى با اينكه دويست دينار در زير خاك پنهان كرده اى، واينكه مى گويم نه براى آن است كه چيزى به تو ندهم، اى غلام آنچه باخود دارى به او بده، غلامش صد دينار به من داد، سپس روى بمن كرده فرمود: تو آن دينارها كه در زير خاك پنهان كرده اى در وقتى كه سخت بدانها نيازمند هستى از آنهامحروم خواهى ماند، وراست فرمود، زيرا آن پول كه حضرت داد خرج كردم، ودرهاى روزى بر من بسته شد، وبه ناچار به سراغ پولى كه در زير خاك پنهان كرده بودم رفتم اما اثرى از آن نيافتم، بعد فهميدام كه پسرم جاى پولها را دانسته، وآنها را برداشته وگريخته است، وبه هيچ چيز از آن پولها دست نيافتم.
دوم: شخصى به نام احمد بن محمد مى گويد: در زمانى كه مهتدى عباسى دست به كشتار مواليان ترك ووابستگان خود زد، من نامه اى به حضرت عسكرى (عليه السلام) نوشتم كه: سپاس خداى را كه او را از ما به خود سرگرم كرد، زيرا من شنيده بودم كه او شما را تهديد به قتل كرده است وگفته است كه: من ايشان را از روى زمين بر مى دارم، حضرت عسكرى (عليه السلام) به من نوشت: عمر او به اين كارها كفاف نخواهد داد، از امروز پنح روز بشمار وروز ششم پس از خوارى وذلتى كه به او برسر گشته خواهد شد، وچنان شد كه آن حضرت فرموده بود.
ودر اينجا بعض از كلمات حكمت آميز حضرت امام حسن عسكرى (عليه السلام) ذكر ميكنيم.
1 ـ فرمود جدال مكن ميرود خوبى و حسن تو و مزاح مكن كه جرئت مى كنند ودلير مى شوند بر تو.
2 ـ وفرمود از تو اضح است آنكه سلام كنى بر هر كس كه ميگذرى بر او، وآنكه بنشينى در جائى كه پست تر است از مكان شريف مجلس
3 ـ وفرمود پارساترين مردم كسى است كه توقف كند نزد شبهه، وعابدترين مردم كسى است كه بپا دارد فرائض را، وزاهدترين مردم كسى است كه ترك كند حرام را، واز همه مردم كوشش ومشقّتش بيشتر است كسى كه ترك كند گناهان را.
4 ـ وفرمود مشغول نسازد تورا روزى كه خدا ضامن آن شده از عملى كه بر تو فرض است.
5 ـ وفرمود از ادب دور است ظاهر كردن خوشحالى نزد شخص غمناك.
6 ـ وفرمود: همانا از براى جود وبخشش اندازه ومقدارى است پس هر گاه زياد شده از آنمقدار پس آن اسراف است.
براى خرم واحتياط مقدارى است پس يرگاه زياد شد از آنمقدار پس آن جبن وترس است.
واز براى اقتصاد وميانه روى مقدارى است پس هرگاه زياد شد بر آن پس آن بخل است.
واز براى شجاعت مقدارى است پس هرگاه زياد شد بر آن تهوّر وبى أدبى است.
وكافى است تورا از براى ادب كردن نفست اجتناب كردنت از چيز يكه مكروه وناپسند بيشمارى از غير خودت.

 

استقبال گسترده دامپزشکان کشور از سومین همایش ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی ایران

رئیس دانشکده دامپزشکی واحد گرمسار عنوان کرد

استقبال گسترده دامپزشکان کشور از سومین همایش ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی ایران

خبرگزاری آنا: رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار گفت: ۴۰۰ مقاله به دبیرخانه سومین همایش ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی ایران ارسال شده که نشان دهنده استقبال گسترده استادان و پژوهشگران دامپزشکی کشور به شمار می‌رود

استقبال گسترده دامپزشکان کشور از سومین همایش ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی ایران

حمیدرضا مسلمی اظهار کرد: با حضور دکتر طاهره میرساردو رئیس واحد گرمسار و رئیس همایش، کمیته علمی تشکیل شد و دکتر غلامحسن واعظی معاون هماهنگی استان سمنان، دکتر شاهرخ رنجبر بهادری دبیر هیئت امنای استان سمنان و دبیر علمی همایش و اعضای کمیته علمی به بررسی مقالات پرداخته و 61 مقاله به عنوان سخنرانی و 145 مقاله به عنوان پوستر برگزیده شد

دبیر سومین همایش ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی ایران افزود: با توجه به زمان کوتاه باقیمانده برای جلوگیری از هرگونه تغییر در تاریخ برگزاری همایش، دبیرخانه همایش با فشردگی زیاد فعالیت‌های باقیمانده را دنبال خواهد کرد تا همایش به نحو احسن برگزار شود

سومین همایش ملی پاتوبیولوژی دامپزشکی ایران با هدف دستیابی به جدید‌ترین دستاوردهای علم دامپزشکی در زمینه پاتوبیولوژی و تبادل اطلاعات و تجربیات متخصصان این رشته و رشته‌های مرتبط با همکاری اداره کل دامپزشکی استان سمنان و با حمایت باشگاه پژوهشگران جوان، شورای راهبردی زنان فرهیخته دانشگاه آزاد اسلامی و سه شرکت معتبر دارویی دامپزشکی و با شرکت اساتید و دانشجویان دامپزشکی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور در روزهای ششم و هفتم اسفند ماه 1393 در واحد گرمسار برگزار خواهد شد

 

باحکم دکتر میرزاده؛دکتر بهار شمشادی به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت

باحکم دکتر میرزاده

عضو هیئت علمی واحد گرمسار به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت

خبرگزاری آنا: دکتر بهار شمشمادی استادیار و عضو هیئت علمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار با حکم دکتر میرزاده به مرتبه دانشیاری ارتقاء یافت

عضو هیئت علمی واحد گرمسار به مرتبه دانشیاری ارتقا یافت

شمشادی متولد 1354 و دانش‌آموخته دکترای حرفه‌ای دامپزشکی از دانشگاه تهران و از دانشجویان ممتاز این دانشگاه و دانش آموخته دکترای تخصصی انگل‌شناسی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم تحقیقات  است که در فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود تالیف 4 کتاب تخصصی دامپزشکی، انتشار 18 مقاله در مجلات معتبر، 10 مقاله در کنگره‌های بین‌المللی، 14 مقاله در کنگره‌های داخلی، راهنمایی 15 مقاله دکتری را داشته و از پژوهشگران برگزیده واحد گرمسار نیز به شمار می‌رود

وی عضو شورای پژوهشی دانشکده دامپزشکی واحد گرمسار و عضو انجمن انگل‌شناسی ایران است و علاوه بر اجرای طرح‌های تحقیقاتی و تدریس و شرکت در کارگاه‌های آموزشی مختلف دروس انگل‌شناسی و بیماری‌های انگلی، جانور‌شناسی، پرورش و بیماری‌های زنبور عسل و بیماری‌های انگلی ماهی را در کارنامه علمی خود ثبت کرده است.

در حکم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آمده است: با توجه به پیشنهاد کمیته منتخب واحد گرمسار درباره ارتقای سرکار عالی به دانشیاری، موضوع در سی و پنجمین نشست مورخ 2/6/93 هیئت ممیزه دانشگاه مطرح و مورد موافقت قرارگرفت

میرزاده ابراز امیدواری کرده در مرتبه جدید نیز با تاییدات خداوند تبارک وتعالی، منشاء خدمات بهتر و ارزشمندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دانشجویان عزیز بوده و در توسعه علم و دانش گام‌های موثرتری بردارید

 

طرح‌های جدید اقتصادی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار

با هدف کاهش وابستگی به شهریه صورت می‌گیرد

طرح‌های جدید اقتصادی در دستور کار دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار

مطالعه و احداث کارخانه تولید کنسرو

سرپرست واحد گرمسار در جلسه کمیسیون معاملات این واحد با توجه به سیاست‌های کلان دانشگاه و تاکید ریاست عالیه دانشگاه مبنی بر کاهش وابستگی به شهریه، دستور بررسی و اجرای طرح‌های اقتصادی جدید را صادر کرد


دکتر طاهره میرساردو با توجه به پتانسیل‌های موجود در واحد گرمسار و آغاز تولید و برداشت گیاهان گلخانه‌ای از جمله خیار درختی و گوجه فرنگی افزود: اکنون واحد گرمسار با سربلندی از بحران مالی و زیان دهی عبور کرده و جهش مالی و اقتصادی در دستور کار این واحد قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در این راستا دستور مطالعه و احداث کارخانه تولید کنسرو از سوی واحد گرمسار صادر شده و احداث این کارخانه با توجه به اینکه مواد اولیه آن در واحد گرمسار تولید می‌شود، بسیار اقتصادی و در کاهش وابستگی به شهریه، اشتغال‌زایی موثر و از نیازهای منطقه به شمار می‌رود.

میرساردو افزود: در کارخانه تولید کنسرو واحد گرمسار با توجه به وجود مزرعه بزرگ شترمرغ و کشت انواع گیاهان گلخانه‌ای، انواع کنسرو از جمله خیار شور، دلمه، فلفل و بادمجان، سس گوجه فرنگی و خوراک قارچ و شترمرغ تولید خواهد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار گفت: به موازات احداث این کارخانه، گسترش فضاهای گلخانه‌ای و کشت انواع گیاهان مورد نیاز نیز در دستور کار قرار خواهد گرفت که یک جهش اقتصادی را به دنبال خواهیم داشت.

وی استفاده بهینه از امکانات و پتانسیل‌های موجود را یادآور شد و افزود: به دنبال تامین بخشی از نیازهای اساسی در واحد گرمسار هستیم و در سال آینده طرح‌های کوچک و بزرگ اقتصادی و درآمدزا را دنبال خواهیم کرد.

میرساردو یادآور شد: تولید گوشت شترمرغ، پرورش زنبور عسل و گیاهان گلخانه‌ای از جمله طرح‌های اقتصادی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار بوده که اکنون به ثمر نشسته است.


 
مطالب بیشتر...
منوی اصلی
جستجو در سایت
رویدادهای مهم
هیچ خبرخوانی مشخص نشده است